مطالب ویژه

بهترین فیلم و سریال های سایت

آرشیو

ویجی دی ال

کلیساهای زیبای جهان کدامند؟

دیدگاه: ۰
نویسنده: admin1
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1395

کلیساهای زیبای جهان کدامند؟

کلیساهای زیبای جهان کدامند

کلیساهای زیبای جهان کدامند

زیباترین کلیساهای جهان

۵ کلیسای برتر دنیا + مکان های مذهبی و گردشگری

در این اینجا ۵ کلیسای معروف و فوق العاده زیبای جهان را برای شما دوستان معرفی می کنیم.این مکانها میتونه یکی از برترین مکانهای تفریحی باشه که شما میتونید برای سفرتون انتخاب کنید با ما در ادامه مطلب همراه باشید …

کلیسای زیارتی مریم مقدس در جزیره بلد، اسلوونی
روستا و دریاچه بلد (Bled ) در منطقه کارینولا شمال غربی اسلوونی واقع و به شکلی زیبا با کوه های آلپ اسلوونی احاطه شده است.این روستا به دلیل طبیعت زیبای خود در همه فصول سال از جمله تابستان و زمستان مقصد گردشگران بی شماری است. در وسط دریاچه جزیره کوچکی است که در آن، کلیسای زیارتی مریم مقدس قرار دارد و باید برای رفتن به آنجا با قایق از آب ها عبور کرد و ۹۹ پله سنگی را بالا رفت. علاوه بر این، قلعه بلد نیز از جمله دیدنی های این بخش از اسلوونی است. از روی قلعه، کوه های آلپ به چشم می خورند و دریاچه زیبای بلد چشم انداز شگفت انگیزی دارد.

بهترین کلیساهای جهان

کلیسای زیارتی مریم مقدس در جزیره بلد، اسلوونی

کلیسای لاس لاخاس
کلیسای لاس لاخاس امروزی در بین سال های ۱۹۱۹ تا ۱۹۴۹ ساخته شد. هرچند از سال ۱۷۵۶ در این مکان یک پناهگاه و کلیسای کوچک وجود داشته است. این کلیسا برخلاف اکثر بناهای ساخته دست بشر در دره ای به نام دره رودخانه گوآیتارا ساخته شد. این کلیسا و پل مقابل آن که ۵۰ متر طول دارد امکان عبور از روی دره را می دهند که این منظره ای بی نظیر را به وجود آورده است. ارتفاع این کلیسا از کف دره حدود ۱۰۰ متر است. معماری این کلیسا نیز از سبک گوتیک الهام گرفته که آن را تا حدی شبیه کلیساهای باستانی اروپا کرده است.

بهترین کلیساهای جهان

کلیسای لاس لاخاس امروزی در بین سال های ۱۹۱۹ تا ۱۹۴۹ ساخته شد

  بهترین کلیساهای جهان

کلیسای لاس لاخاس، در دره ای به نام دره رودخانه گوآیتارا ساخته شد

کلیسای جامع سن پاتریک
کلیسای جامع سن پاتریک (به انگلیسی: New York St. Patrick’s Cathedral) نام کلیسای بزرگی است در نیویورک در آمریکا.این کلیسای کاتولیک توسط جیمز رنویک طراحی و در ۱۸۷۸ پس از ۲۰ سال ساخته شد.سبک این کلیسا بصورت معماری گوتیک جدید (به انگلیسی: Gothic revival) است، و در خیابان پنجم (منهتن) قرار دارد.این بنا که ۱۰۰ متر ارتفاع دارد، در ۱۹۷۶ تحت محافظت بناهای میراث ملی آمریکا قرار گرفت.

بهترین کلیساهای جهان

کلیسای جامع سن پاتریک، نام کلیسای بزرگی است در نیویورک در آمریکا

   بهترین کلیساهای جهان

سبک کلیسای جامع سن پاتریک، بصورت معماری گوتیک جدید است

معبد کندی پرامبانان در اندونزی
پرامبانان بزرگ ترین مجموعه معابد هندو در اندونزی و بزرگترین در جنوب شرقی آسیا می باشد.این معبد در ۱۷ کیلومتری شمال شرق جوکجاکارتا قرار دارد. این بنا باشماره ۶۴۲ در سال ۱۹۹۱ به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمده است. ورودیه این بنا نیز ۱۲۰۰۰ روپیه است. قدمت این بنا به قرن ۸ تا ۱۰ میلادی برمی گردد. هرچند زلزله قرن ۱۶ این بنا را به شدت تخریب کرد ولی اینک با عملیات مرمت انجام شده بیشتر قسمتها مرمت شده است. این مجموعه دارای ۵ معبد اصلی است که بزرگترین آنها ۴۷ متر ارتفاع دارد و معبدShiva نامیده می شود.چهار معبد دیگر به نامهای Brahma, Vishnu, Nandi  و Sewu  نامیده می شوند. تعداد زیادی نیز معبد کوچکتر در اطراف این معابد وجود دارد که در حال مرمت هستند. دیوار های این معابد با نقش برجسته های متعددی که بیشتر اشکال حیوانات هستند آراسته شده است.

بهترین کلیساهای جهان

پرامبانان بزرگ ترین مجموعه معابد هندو در اندونزی و بزرگترین در جنوب شرقی آسیا می باشد

کلیسای جامع میلان در میلان، ایتالیا
این کلیسا دومین کلیسای بزرگ گوتیک در دنیا می باشد. در قسمت های فوقانی این کلیسا مجسمه هایی نصب شده اند که بر تمام شهر نظاره گر هستند. ساخت این کلیسا ۶ قرن به طول انجامیده است.

بهترین کلیساهای جهان

کلیسای جامع میلان، دومین کلیسای بزرگ گوتیک در دنیا می باشد

 

منبع: shortevent.com

منبع: beytoote.com

مناطق گردشگری معروف جهان | کلیساهای معروف جهان | عکس داخل کلیسا |عکس کلیسا در تهران|- کلیسای جامع سنت بازیل در مسکو، روسیه|کلیسای جامع سن پل لندن|کلیسای جامع کلوگنی، آلمان|کلیسای فلورانس ایتالیا|بلندترین کلیسای جهان چه نام دارد|کلیسای وست مینستر|

امتیاز دهید

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه ها